Nagyszekeresi Petőfi Sándor Általános Iskola
 

 

 

Történetünk

A történet 1972.október.1-én kezdődött.

A '70-es árvíz után azzal a feltételell, hogy a földrajzi középen legyen az új iskola, megépült Nagyszekeres, Kisszekeres, Zsarolyán közös emeletes iskolája és közösigazgatású óvodája. Igazgatója Balogh Lőrinc lett.

Később, a Nemesborzovai község is beiskolázási körzetté vált. Az előd iskolák vezetői között volt Kótha Endre, Végh Endre, Bihon Gyula, Zsurkai György. Beszállításról a községi közös tanács- Homoki László tanácselnök- gondoskodott. Saját konyha és iskola bővítés szolgálta az idő közben majd 300 tanuló kényelmét. A 100%-os napközis ellátás szinte országosan is egyedül álló. A rendszerváltásra aszfaltos sportudvar és tornaterem szolgálta a tanulás-tanítás színvonalát. 2009-2010 között teljes felujítás és rekonsrukció keretében újult meg a Petőfi Sándor Általános Iskola és Óvoda.

2013-ban államosításra kerültek az iskolák. Előbb a Fehérgyarti KLIKK Igazgatósághoz, majd a Mátészalkai Tankerületi Központhoz kerültek a fenntartói jogosítványok. Kikerült működtetésünkből az Óvoda, és a Konyha.

Az utóbbi években 100 körülire csökkent a tanulói létszámunk, viszont 100%-hoz nagyon közeli a szakos ellátottságunk.

Gyermekeink életét-tanulását nagyon jól segíti a Szülői Munkaközösség, a Szekeresi Gyerekekért Alapítvány, a Református egyházi kapcsolat, a szponzori hálózat és végül de nem utolsó sorban a községek polgármesteri hivatalai.

Sok értékes tanuló végzett nálunk. Nem csak azokra vagyunk büszkék, akik diplomások lettek- bár számuk igen szép összesítést adhat-, hanem azokra is akik szakemberek lettek az élet különböző területein és szeretettel gondoskodnak családjukról! ! !